
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 333 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 7.35 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 130 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 77 nC |
| Drain to Source Resistance | 6.25 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 150 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 4 V |
Stock: 105
Distributors
pcbx
Unit Price$2.73523
Ext.Price$2.73523
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.73523 | $2.73523 |
| 10 | $2.35661 | $23.56610 |
| 25 | $2.12242 | $53.06050 |
| 50 | $1.91150 | $95.57500 |
| 100 | $1.72156 | $172.15600 |
| 300 | $1.66481 | $499.44300 |
| 500 | $1.60991 | $804.95500 |
